Firmy w Trudnościach

FIRMY W TRUDNOŚCIACH – projekt ogólnopolski realizowany z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, realizowany w latach 2024 – wrzesień 2026. 

Można pozyskać do 100% dofinansowania dla 8 osób nawet na 10 dni szkoleniowych!

Cele projektu

Nabycie kompetencji niezbędnych do rozwiązywania sytuacji problemowych w firmie oraz wczesnego zapobiegania sytuacjom kryzysowym w przyszłości.

W projekcie będą mogli wziąć udział przedsiębiorcy doświadczający czasowych trudności tj. mają mniejsze obroty, pojawiają się odejścia kluczowych pracowników czy problemy w zarządzaniu firmą lub tacy, którzy zauważają pierwsze/początkowe oznaki kryzysu tj. kryzys gospodarczy w regionie, brak terminowych płatności ze strony kontrahentów, spadek popytu na oferowane przez firmę usługi/produkty, utrata wykwalifikowanych pracowników, czasowa choroba właściciela. Właściwie zakres trudności jest bardzo szeroki, więc podczas konsultacji wybieramy kierunek.

Kto może skorzystać z dofinasowania

Uczestnikami projektu są mikro (w tym samozatrudnieni), mali i średni przedsiębiorcy (duże firmy nie mogą wziąć udziału w projekcie) oraz ich pracownicy [1] (bez względu na stanowisko, etat, powołanie, mianowanie, zatrudnieni min 3 miesiące przed rozpoczęciem naboru do projektu); spełniający łącznie poniższe warunki:

  • aktywnie [2] wykonują swoją działalność gospodarczą, zarejestrowaną min. 12 m-cy przed dniem rozpoczęcia naboru do projektu i znajdują się w okresowych trudnościach [3].
  • Firmy, które nie wykorzystały pomoc de minimis i nie biorą udziału w projekcie u innego Operatora.
  • Micro i mała firma może wydelegować max 4 osoby, a średnia max. 8 osób.

Wielkość dofinansowania

100% na szkolenia i doradztwo!

Realizowane działania

  • Diagnozy Kondycji Przedsiębiorstwa ze wskazaniem tematyki usług rozwojowych możliwych do sfinansowania w ramach projektu (wesprzemy Państwa w wypełnieniu tego dokumentu)
  • Szkolenia i/lub doradztwo z każdego obszaru tematycznego naszej firmy, jeśli wynika to z diagnozy. Wybierane usługi szkoleniowe muszą dotyczyć rozwoju lub uzyskania nowych kwalifikacji zarejestrowanych w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji lub kwalifikacji innych niż zarejestrowane w ZRK, bądź rozwoju lub nabycia nowych kompetencji związanych z zakresem prowadzonej działalności lub planowanego jej rozszerzenia.

[1] Przez pracownika lub pracownicę przedsiębiorcy rozumie się pracownika zgodnie z definicją art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462), który zatrudniony jest w przedsiębiorstwie od co najmniej 3 miesięcy przed datą uruchomienia naboru do projektu.

[2] Przedsiębiorca aktywnie prowadzący działalność gospodarczą to przedsiębiorca, który w swojej firmie prowadzi aktywne zarządzanie (podejmowane są decyzje gospodarcze i kadrowe) oraz dokonuje czynności prawnych.

[3] Przez przedsiębiorcę znajdującego się w okresowych trudnościach rozumie się przedsiębiorcę, który w wyniku czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracił sprawność prowadzenia działalności gospodarczej lub w którego opinii ryzyko spowolnienia jego rozwoju społecznego i gospodarczego w przyszłości jest co najmniej wysokie. Przedsiębiorca w okresowych trudnościach to podmiot, który doświadcza okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej, z wyłączeniem przedsiębiorstw spełniających kryteria przedsiębiorstwa znajdującego się w trudnej sytuacji, o którym mowa w art. 2 pkt 18 Rozporządzenia Komisji (UE) NR 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw swoje dane,
a my skontaktujemy się z Tobą!